Nezařazené

Pexels-sora-shimazaki-5669602

Jak ušetřit za skládku a odvoz nepotřebných věcí

Když nám přišla cenová nabídka na bourací práce a odvoz veškerého materiálu na skládku, zjistili jsme, že to úplně není malá položka v našem rozpočtu. Hned jsme tedy začali vymýšlet, jak to udělat, abychom tuto částku mohli co nejvíce ponížit. Zároveň nám bylo líto vyhodit věci, ve kterých by třeba jiní ještě našli svou užitnou hodnotu. Za ty roky se nám podařilo naskladnit hromady takzvaného „osobního bordelu,“ protože přece „dáme to na půdu – tam se vejde všechno.“ 

Jak ušetřit za skládku a odvoz nepotřebných věcí Read More »

Pexels-tobi-463734

Výběr stavební firmy

Stejně jako při hledání projektanta jsme oslovili několik adeptů na realizaci naší rekonstrukce. Už se nemůžeme dočkat, až si budeme svépomocí vyrábět designové detaily našeho království, nicméně vzhledem k rozsahu rekonstrukce hrubé stavby a celkových stavebních úprav jsme pro rekonstrukci domu jako takového museli volit stavební firmu. Kdybychom si měli vše dělat sami při našem pracovním vytížení, jeden život by nám na to stěží stačil. 

Výběr stavební firmy Read More »

Pexels-engin-akyurt-2767814

Jak si navrhnout dispozice

Již v předchozí kapitole jsem zmínila, že tato fáze se jmenuje studie. Tuto studii vám může zpracovat architekt, projektant a nebo si ji můžete celou vymyslet sami, a pak vám ji jen projektant zakreslí.  Troufám si říct, že málokdo z vás, kteří se dopátrali až na náš blog, nechá návrh vašich vysněných domovů čistě na

Jak si navrhnout dispozice Read More »

Snimek-obrazovky-2021-11-07-v-194404

Jak si vybrat „toho pravého“ projektanta

Téma projekt a projektant se na našem blogu objeví hned několikrát a to z dvou hlavních důvodů.

1) Troufáme si tvrdit, že projekt je alfou a omegou celého rekonstrukčního projektu.
2) Tolik průšvihů s projektem a projektantem, jako jsme měli my asi jen tak někdo nemá. Proto určitě můžeme posloužit jako skvělý příklad toho, co se dá všechno zvorat a na co si dát při spolupráci s projektantem bacha.

Jak si vybrat „toho pravého“ projektanta Read More »

Pexels-jeshootscom-834892

Projektová dokumentace a nutné papírování před zahájením rekonstrukce

Tak jsme se rozhodli, že se pustíme do rekonstrukce, a začali jsme jednat s projektanty. Najednou jsme se ale setkali s velkým množstvím termínů, kterým jsme ani trochu nerozuměli. Když jsme oslovili projektanta s tím, že potřebujeme projekt, a on se nás zeptal, zda i studii nebo prováděčku, vůbec jsme nevěděli která bije. Proto jsme se tedy rozhodli v krátkosti vysvětlit, jak jsme jednotlivým termínům nakonec porozuměli, a jaké části projektové dokumentace jsou vlastně potřeba.

Projektová dokumentace a nutné papírování před zahájením rekonstrukce Read More »

Dsc-0355-1

Výběr nemovitosti: Prohlídka, aneb na co si dát pozor, než podepíšete kupní smlouvu

Když člověk kupuje několikátou nemovitost, už trochu tuší, na co si má dávat pozor a je většinou připraven na to, že dům může skýtat velké množství překvapení. My kupovali dům poprvé a tak jsme bohužel byli velmi naivní a důvěřiví. Viděli jsme jen to pěkné a nechali se okouzlit těmi “povrchovými” krásami, které dokonale maskovaly veškeré chyby uvnitř, a odvracely tak naši pozornost od detailů, z kterých bylo zřejmé, že je dům po statické stránce v nepořádku.

Výběr nemovitosti: Prohlídka, aneb na co si dát pozor, než podepíšete kupní smlouvu Read More »

Dsc-0703

Základní pilíře úspěšné rekonstrukce domu

Před zahájením každého projektu je určitě třeba si nastavit základní principy a postupy, které jsou pro každého z nás důležité a těch je prima se držet. Každý projekt je jiný a může vyžadovat jiný přístup. Proto je vhodné si před zahájení prvních kroků realizace sednout a zapřemýšlet, co je to nejdůležitější právě pro vás. Toto jsou takové základní pilíře naší rekonstrukce, které vidíme právě pro náš projekt jako ty nejzásadnější.

Základní pilíře úspěšné rekonstrukce domu Read More »