Základní pilíře úspěšné rekonstrukce domu

Před zahájením každého projektu je určitě třeba si nastavit základní principy a postupy, které jsou pro každého z nás důležité a těch je prima se držet. Každý projekt je jiný a může vyžadovat jiný přístup. Proto je vhodné si před zahájení prvních kroků realizace sednout a zapřemýšlet, co je to nejdůležitější právě pro vás. Toto jsou takové základní pilíře naší rekonstrukce, které vidíme právě pro náš projekt jako ty nejzásadnější.

Výzkum

Ptát se, ptát se a ptát se! Ptáme se odborníků, svépomocníků, známých i neznámých, a nebojíme se radit se o zkušenostech s každou byť banální maličkostí, kterou můžeme během naší rekonstrukce řešit. Ať už jde o materiály, praktické využití domu a jeho vybavení nebo jen doplňky, kam jdeme, tam si to osaháme a vyzkouší.

Porovnání

Při výběru projektanta, stavebního dozoru a jiných služeb a dodavatelských firem dbáme na to, abychom měli dostatek nabídek k porovnání. Nikdy nespolupracujeme jen na základě jedné reference typu „Franta je truhlář a je taky z Mostu, on vám to navrhne určitě dobře a levně.“ Je k podivu jak se nejen názory, ale i přístupy a ceny jednotlivých firem liší.

Komunikace

Možná se to zdá jako banalita, ale je pro nás velmi důležité, jakým způsobem s námi spolupracující firmy komunikují, jak jsou vstřícné, a jak se snaží hledat a navrhovat možná řešení. Firmy, které s námi komunikují pouze robotickým způsobem a odpovídají automatickými emaily, pro nás nejsou zajímavé. Baví nás lidský přístup a pokud máme stavět vysněný domov, hledáme dodavatele, kteří budou snít tak trochu s námi a jejich spolupráce s námi je bude bavit.

Plníme si sny

Když nám někdo řekne, že něco nejde, tak si to nejdříve ověříme. Ono to totiž většinou jde, jen je to třeba náročnější, nebo to daný člověk nedělá, a nebo se mu zkrátka nechce. Nebojíme se inspirovat se velkými a netradičními projekty, jelikož v dnešním světe neomezených možností je vše nemožné takřka možné. Neposloucháme tetu Maruš ani nabubřelého rýpavého Frantu z hospody na návsi, kteří o všem ví nejvíce a „vše je nesmysl.“ Zkrátka se držíme našich přání a snů a hledáme cestičky k tomu, jak si je uskutečnit.

Dsc-0703

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *